Maszyny

Cięcie laserowe blach

TRULASER TRUMPF FIBER 5040

Dane techniczne:

 • moc lasera: 6kW,
 • maksymalne pole obróbki: 2000 mm x 4000 mm,
 • maksymalna grubość obrabianego materiału:
  • blachy stopowe (kwasoodporne) do grubości - 25 mm,
  • blachy węglowe do grubości - 25 mm,
  • blachy aluminiowe, stopy aluminiowe do grubości - 25 mm,
  • miedź, mosiądz - 10 mm.

Durma

Gięcie CNC na prasach krawędziowych

Firma Ropro Sp z o.o. zajmuje się usługowym gięciem blach na nowoczesnych, sterowanych numerycznie prasach krawędziowych o nacisku od 60 do 320 ton, max długość gięcia 4050 mm.  

Aqua Cut

Cięcie strumieniem wody

Urządzenie Aqua Cut, które posiadamy jest jedynym tego typu w Polsce i drugim w Europie. Na stole o długości blisko 14 m zamontowano 4,5 m portal, na którym umiejscowiono 3 głowice tnące, sterowane numerycznie. Dwie głowice służą do wycinania strumieniem wody pod ciśnieniem blisko 4150 atm w 2D i 3D. Tak ogromne ciśnienie wytwarzane jest przez pompę produkcji firmy KMT - lidera światowego - typu Streamline SLV-50 HP PLUS. Przy zastosowaniu dwóch głowic tnących wodą, wycinamy wszelkie kształty zarówno w 2D jak i 3D o grubości do 200 mm, w materiałach takich jak: stal, tworzywa sztuczne, szkło, kamienie.

Hypertherm HyPerformance HPR 130

Cięcie plazmą

Trzecia głowica służy do wycinania strumieniem plazmy i zasilana jest przez najnowsze źródło plazmy firmy Hypertherm - Model HyPerformance HPR 130 o parametrach krawędzi cięcia porównywalnych z laserem. Powierzchnia robocza oraz maksymalne rozmiary materiałów poddawanych obróbce mogą wynieść 4000 x 2000 mm. Przy zastosowaniu głowicy zasilanej źródłem plazmy wytniemy dla Państwa każdy kształt do grubości 40 mm w materiałach takich jak: Stal ST 35, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, aluminimum.