Usługi

Gięcie blach CNC

Na czym polega gięcie blach CNC?

Gięcie CNC to proces kształtowania nowych przedmiotów z blach. Polega na odkształcaniu materiału na wskutek wykorzystania tak zwanego momentu zaginającego. Za pomocą gięcia CNC blachy można zaginać i profilować. Bardzo ważne jest, aby nie naruszyć struktury oraz spójności danego elementu. Najczęściej gięcie CNC odbywa się poprzez kształtowanie materiałów giętych na prasach. Ten sposób umożliwia gięcie nawet długich kształtowników.

Parametry techniczne

W Ropro profesjonalnie zajmujemy się gięciem blach. Do realizacji tego procesu wykorzystywany jest nowoczesny i sprawdzony sprzęt. Gięcie blach i poszczególnych elementów odbywa się na numerycznie sterowanych prasach CNC. Posiadają nacisk od 60 do 320 ton oraz maksymalną długość gięcia do 4050mm.

Jakie zalety ma gięcie CNC?

Nowoczesne prasy krawędziowe oferują wiele korzyści wynikających z ich użytkowania. Urządzenia służące do gięcia CNC zwykle posiadają mikrokomputer CNC. Ułatwia on zaprogramowanie całego procesu produkcyjnego tak, aby minimalizować możliwość pojawienia się błędu. Gięcie CNC umożliwia zaprogramowanie w pełni powtarzalnego procesu. Bez trudu można w taki sam sposób wygiąć setki egzemplarzy blachy z idealną precyzją. Proces przeprowadzania obróbki jest bardzo dokładny i wydajny. Gięcie CNC ma przede wszystkim taką przewagę nad innymi metodami, że zapewnia powtarzalność elementów giętkich i umożliwia poddawanie obróbce nawet skomplikowanych kształtów w niedługim czasie. Dzięki zaprogramowaniu całego procesu, gięcie jest pod nieustanną kontrolą. Poza tym dokładność maszyny wpływa na minimalizację odpadów, a więc zmniejszenie kosztów.

Firma Ropro oferuje szybkie i wysokiej jakości gięcie CNC w mieście Piła. Zapraszamy do współpracy!