Usługi

Cięcie strumieniem wody

Cięcie metalu wodą to innowacyjna technologia wykorzystująca strumień wody o bardzo wysokim ciśnieniu w celu przecięcia materiału podlegającego obróbce. Ogromną zaletą tej metody jest możliwość przecinania znacznie grubszych materiałów niż te, które mogą zostać wycięte za pomocą lasera czy plazmy. Wykonana obróbka charakteryzuje się precyzyjnością i idealną krawędzią. Cięcie metalu wodą nie powoduje żadnych naprężeń termicznych, przebarwień materiału, czy miejscowych utwardzeń. Dzięki temu Klient ma pewność, że surowiec poddany obróbce zachowa swoje właściwości i będzie mógł być używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Nasza firma do cięcia stali wodą wykorzystuje tylko specjalistyczny i renomowany sprzęt. Urządzeniem takim jest Aqua Cut. Maszyna ta zapewnia bardzo wysoką jakość cięcia wszelkich kształtów. Świadcząc usługi cięcia metalu wodą, gwarantujemy naszym Klientom indywidualne podejście, pełen profesjonalizm, a także krótki czas realizacji zleceń.

Skontaktuj się z nami!

Parametry techniczne

W naszej firmie cięcie metalu wodą odbywa się przy użyciu maszyny Aqua Cut. Urządzenie jest wyposażone w 3 głowice tnące na stole o długości prawie 14m. Głowice są sterowane numerycznie. Urządzenie posiada pompę typu Streamline SLV-50 HP PLUS, dzięki której dwie głowice mogą wycinać strumieniem wody pod ciśnieniem prawie 4150 atm. W ten sposób wycinane są wszelkie kształty w 2D i 3D o grubości do 200mm.

Na czym polega cięcie wodą?

Cięcie metalu wodą polega na cięciu materiału za pomocą strumienia wody, który jest pod bardzo wysokim ciśnieniem. Podczas cięcia twardych materiałów wykorzystywane jest specjalne ścierniwo wspomagające działanie strumienia wody. Cięcie stali wodą, to pewność, że materiał nie jest poddawany wpływom dużej temperatury oraz nie wystąpią na nim żadne odkształcenia cieplne. Dzięki temu materiał zachowa swoje dotychczasowe właściwości i będzie mógł być używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Cięcie wodą można stosować w przypadku nie tylko metali, ale także kamienia, ceramiki, szkła, gumy, tworzyw sztucznych czy drewna.

Jakie zalety ma cięcie wodą?

Cięcie stali wodą ma wiele zalet. Dzięki temu stała się jedną z najpopularniejszych na świecie metod obróbki materiałów. Podstawową zaletą cięcia stali wodą jest możliwości dokładnego wycięcia dowolnego kształtu w prawie każdym materiale. Tworzywo poddawane cięciu może mieć grubość nawet do 300mm. Cięcie metalu wodą gwarantuje pozostawienie gładkich krawędzi. Dzięki temu nie ma konieczności dalszej obróbki elementów. Cięcie wodą nie powoduje mikrouszkodzeń czy pęknięć. Woda nie nagrzewa przecinanego materiału, dzięki czemu nie traci on swoich właściwości. Kolejną zaletą cięcia wodą jest jej szybkość. Cały proces jest bardzo krótki, a więc i czas realizacji zleceń jest niedługi. Należy również wspomnieć o wąskiej szczelinie cięcia, dzięki której można wycinać nawet drobne detale. Cięcie metalu wodą to uniwersalność, precyzja, szybkość i ekologia.